Oficiální stránky SALH

Zprávy

Sezóna: 
ZprávyVývěska SALHZ akcíRozpisVýsledkyStatistikyRozhodčíDokumentyChci začít hrátRočenkyKontakty
Přihlášení týmuBrány na Letné aneb Janča píše Adisovi

Ahoj Adisi,

byla jsem se projít s kočárkem po Letný a koukám, že z našich bran je držák na pásku (viz foto v příloze). A pak koukám, že jsou tam všechny lakrosový brány (kousek stranou). Je to na úplně druhý straně pláně, ta fotka je focena směrem na Hradčanskou. Předpokládám, že všechny ty brány byly přípoutaný.
Asi o tom náhodou něco nevíš, viď?! Jako že by si třeba stěžovalo město, nebo tak..
Mohla bych tě poprosit, že bys to dal vědět všem týmům, asi nebudu mít na všechny kontakt. A hlavně vůbec už nevim kdo má na Letný brány a kdo ne.. Asi by bylo potřeba říct, že nám někdo přeštípal všechny zámky a je potřeba si pořídit nové a hlavně, že je teď může kdokoli odnést.

Díky moc a měj se, Janča

Zrušené nedělní tréninky

Bohužel musíme až do odvolání zrušit nedělní veřejné tréninky. Je problém s kolaudací světel, takže než se vyřeší, není možné svítit na hřišti v neděli. Škoda :-(

Otevřené tréninky

Milé lakrosačky, milí lakrosáci,

od listopadu jsou každou neděli od 19:00 otevřené tréninky na hřišti v Malešicích. Umělá tráva, osvětlení a šatny k dispozici !!!

Těšíme se na vás

Termíny turnajů

Aktualzizace termínů turnajů: turnaj O putovní lakrosku bude 6. nebo 7.4. (spíš v sobotu). Tedy

 • 19-20.1. Zimák (Pankrác nebo Strašnice)
 • 26-27.1. dětská liga
 • 6. nebo 7.4. dětský turnaj O putovní lakrosku
 • 13.-14.4. MLL (Holešov??)
 • 11.-12.5. MLL
 • 8.-9.6. turnaj Cyklon/Kurekari
 • 27.6. vyhlášení
 • 9.-30.6. Mistrovství ČR (Strašice)

Tvarůžkáč, HAHA, Burčák a dětské ligy doladíme 

ECH...se rozpadla, ale ve velkém stylu
Po deseti letech společného hraní, po těžkých začátcích, postupném stmelování týmu, zlepšování se herně, se El Chupacabra rozpadla. Definitivně. Ale nedá se říct, že bez náhrady.
 
Chupky se ale nechtěly jen tak rozpadnout. Když už letos oslavily těch deset krásných let, uspořádaly výroční rozlučkový turnájek. Teda, myslely jsme si, že to bude turnájek, ale byl z toho velký a snad i nezapomenutelný turnaj. Přijelo se rozloučit jedenáct dalších týmů. Dětských i dospělých, mužských i ženských... Jednoduše to byla nekonečná plejáda nejrůznějších lakrosáků.
V sobotu se odehrály čtyři základní skupiny. Žádné velké překvápko se ani tentokrát neodehrálo. Postoupili Refugees, Highlanders, Albatros a Kangaroos, kteří nebyli tak úplně Kangaroos. Spíš takový Bručante. 
 
K velké radosti všech Chupek, přijaly pak všechny týmy pozvání na společnou večeři do mikulovského klubu. S nadlábnutýma břichama pak byli všichni dostatečně uvolnění a ready začít s programem. A první bod na programu? Lakrosový kvíz. Že jste o tom nikdy neslyšeli? Jak by taky jo, vždyť byl historicky první a pochvaloval si ho i velký pan předseda Adis. Dozvěděli jsme se, kolik gólů v minulé sezóně nasázeli Iktočante v MLL, odhalovali jsme lakrosové týmy, hráče i města. No, nakonec to vyhrál tým, který získal 21 bodů z možných 24. Jeho název už si nepamatuju, ale k výhře nad týmem Buchty a Buřty, který měl taky dvacet jedna bodů jim pomohlo motto: "největší pes mrdá", nebo tak něco. Gratulujeme Buťáku a spol...
 
Kvůli turnaji se z jámy zapomnění vyhrabala i kapela DOZDI. Děvčata, rozumějte Chupky, která spolu hrála ještě na střední. A byla to pecka, měly by to dát zase dohromady. Zahrála i bývalá hráčka ECH Eliška se svojí nově vznikající kapelou a vypadalo to, že se všichni dobře bavili. 
 
V neděli přišla zajímavější část. Hrálo se o umístnění a v některých případech i o čest. Tu čest vyhráli Tajfuni v zápase s El Chupacabrou, kterou v posledním matchi její kariéry porazili o gól. TO JE NADĚJE ČESKÉHO LAKROSU! Bylo nám ctí s Vámi prohrát, Tajfuňáci.
 
Nejlepším ženským týmem se stala formace PAKA-CINZANO. V souboji o třetí místo triumfovali Refugees nad Albatrosem a v napínavém finále Highlandři podlehli nabušeným Kangaroom. To ale nezabránilo tomu, že si snad všechny idividuální ceny odnesl Roman Čech.
 
Turnaj s trefným názvem 10 a dost! je tedy za námi a my už se těšíme na 20 a znova!  
 
Celkové pořadí týmů:
1) Kangaroos
2) Highlanders
3) Refugees
4) Albatros
5) Medvědi
6) El Vlk
7) Paka - Cinzano
8) Bečky
9) Bobři
10) El Chupacabra
11) Tajfun
12) Fťácy
 
Potřebujete nové dresy nebo výstroj?

SK SALH vypisuje dotaci na dresy. Pokud si do konce roku kupíte dresy (nemusí být celá sada, stačí i doplnění stávajících), zaplatíme 70% ceny, maximálně do výše 7.000,- Kč na tým. Platí pro všechny týmy hrající soutěž pořádanou SALH.

Dále nabízíme podporu při koupi výstroje, např. helem pro mládež nebo lakrosek.

V obou případech kontaktujte Adise na aaadis@seznam.cz nebo (+420) 777 763 034.

Změny do začátku sezóny

Lakrosačky a lakrosáci,

jak jste již jistě slyšeli, proběhl Kongres a na něm se odhlasovaly velké změny. Jednak jsme si zvolili nového předsedu Výkonného výboru Adise a jako každý rok i členy RRK a ČDK. Dále jsme odhlasovali dvě změny Soutěžního řádu pražských soutěží:

 • Bod 2 - Účastníci soutěží - doplněna věta "Hráči registrovaní v týmu v I.PLL nesmí nastoupit v ŽŽL; na hráčky se toto omezení nevztahuje."
 • Bod 15.5. - Přestupy a hostování - ostavec o hostování byl upraven takto: "Každý tým 1 a 2 pražské ligy může mít na soupisce až 6 hráčů z jiné ligy. Z nich mohou v zápase nastoupit pouze 2 hráči. Žádný hráč nesmí být uveden na hostování více než v jednom týmu. Tito hráči mohou nastoupit na MR za tým, který se kvalifikuje bez omezení 2 hráči na zápas.  Změna je možná jen v přestupním termínu, doplnění na hostování kdykoliv (za předpokladu, že tým má ještě volné místo). Na hráče z ostatních lig je pohlíženo jako na dosud nehrající a po zaregistrování na soupisku můžou hrát kdekoliv.". Odstavec o B týmech zůstal beze změny

Ostatní návrhy nebyly odsouhlaseny, případně budou zakomponovány do Výkladu pravidel.

V sekci Dokumenty najdete aktuální platný Soutěžní řád pražských soutěží, stejně tak jsou opraveny kontakty orgánů SALH.

Všechny týmy máte nastevené heslo při přihlášení stejné, jako loni, stejně tak mailovou adresu, kam vám chodí návrhy odložení / přeložení a další automatické upozornění. Doplntě si ale prosím kontakty, které vidí ostatní týmy (v záložce Kontaktní osoby).

Vzhledem k tomu, že můžete mít nově na soupisce až 6 hostujících hráčů, jsou nyní hostující hráči označení na zápisech ze zápasu. Dbejte na to, abyste je proškrtávali, pokud nastoupí k zápasu více jak dva tito hráči, bude zápas kontumován ve prospěch soupeře !!!

To je snad vše :-)

Kongres 2018

Milé lakrosačky, milí lakrosáci,

Zvu vás všechny jménem VV SK SALH na podzimní kongres. Bude se konat v pondělí 3.9.2018klubovně Albatrosu od 19:00 (děkujeme Albatrosu za nezištné poskytnutí prostor).

Prosíme všechny týmy aby vyslaly své zástupce. Pokud se nemůžete zúčastnit, delegujte prosím hlasovací právo na někoho, kdo ze zúčastní.

Na kongresu nás kromě tradiční volby ČDK a RRK čekají další důležitá hlasování. Nastudujte si prosím program Kongresu, jehož součástí je i seznam bodů k hlasování.

Těšíme se na vás,

Matyáš (a spol.)

Make 1PLL Great Again!

Výkonný výbor SALHu reaguje na počet týmů v pražských ligách a navrhuje pár variant, co se s tím dá dělat, aby se nám hrálo co nejlíp. A připomínáme, že je tu hřiště na Pankráci, kde můžete hrát.

Celá dokument je zde, nebo na Facebooku. Text najdete i na Baxpartě.

Otvíráme tímto veřejnou konzultaci. Diskutovat můžete na Baxpartě nebo lépe na Facebooku SALHu (https://www.facebook.com/groups/1210956458939544/). Následně VV připraví návrh, o kterém nechá hlasovat na mimořádném Kongresu těsně před vyhlášením, tj. 28. června 2018. Předpokládáme rychlý proces, abychom se mohli věnovat oslavám konce ligy.

Soutěžní řád DLL

V sekci Dokumenty jsme vyvěsili oficiální Soutěžní řád Dětské lakrosové ligy !!!

Rozhodnuti Vykoneho vyboru ve veci vyrazeni tymu Lily z 1.PLL

Tym Lily je po trech kontumacich vyrazen z 1. PLL. Vsechny odehrane zapasy podzimni casti ligy jsou uznany jako odehrane a platne v celem rozsahu vcetne individualniho hodnoceni hracu.

V ramci zachovani fairovosti hodnoceni hracu, bude tymu Cyklon uznan odehrany zapas z jarni casti souteze, nikoli z podzimni.

Vsechny ostatni zapasy budou kontumovany.

Nové registrační kartičky

Jsou k dispozici nové registrační kartičky. Najdete je v sekci Dokumenty - Formuláře. Jestli budete registrační kartičku tisknout, použijte tento nový formát a ne vaši verzi, co máte několik let uloženou doma v počítači...

Pár změn do začátku

Jak již bylo avizováno, letos došlo k pár změnám ve vrcholovém vedení SALHu. Jednak se svých funkcí vzdali Zak se Štěpisem, jednak došlo k přesunu pár lidí v rámci RRK a ČDK. Takže teď je to tak:

 • Předsedou SALHu se stal Matyáš Jurkovič
 • Vedoucím pražských lig se stal Marek Křivánek (Danko)
 • Tajemníkem zůstává Eddie
 • Pokladnicí se stala Bára Kašíková (Vosa)
 • Martin Neumann zůstává nadále členem vedení

V Rozhodčí a revizní komisi jsou Zak, Štěpis a Ziki, v České disciplinární komisi jsou Vladek, Guma a Verča.

Novinkou je rovněž založení nového mailu (zapisy@ceskylakros.cz), kam se mají posílat nascanované zápisy z pražských ligových zápisů.

Všechny kontakty jsou již opravené v sekci Kontakty.

Pojištění

Občas se na nás nekdo obrátí s dotazem, jestli jsme jakožto členové SK SALH pojištěni a jak postupovat v případě zranění. Odpověď nyní naleznete v sekci Dokumenty úplně dole.

Statistiky

Calimero dostal nápad. Rád by prý viděl v týmových statistikách úspěšnost střelby týmu. Jelikož máme k dispozici toliko počet střel na branku ale ne už střel mimo branku, je vypovídající hodnota této statistiky poněkud sporná. Vlastně se jedná o údaj kolik procent střel na branku skončilo gólem. Nebo také 100 - úspěšnost_soupeřova_brankáře (resp. brankářů).

Každopádně je tento údaj nyní k dispozici. Na týmové statistiky se můžete dostat přes Výsledky kliknutím na název týmu,

Odměny rozhodčím + lepší statistiky
 • aktualizovali jsme sekci odměny rozhodčím, můžete se kochat jak historií tak průběžně kontrolovat stav pískání ve vašem týmu v průběhu sezóny
 • v individuálních statistikách jsou klikací jména hráčů
 • trochu jsme upravili HTML demo k našemu API, mělo by to být kapku rychlejší
API k výsledkovému servisu Českého lakrosu

Máte své stránky a chcete do nich integrovat výsledky z webu českého lakrosu? Chcete se podívat na výsledky, ale rozčiluje vás web českého lakrosu? Vadí vám červená barva? Chcete se podívat na způsob jakým se v současné době dělají web-services? Pokud jste si odpověděli alespoň jednou ANO, možná se vám zalíbí nová sekce "REST API českého lakrosu" v sekci dokumenty úplně dole.

Nový zápis

Máme k dospozici nový zápis, který umožňuje zapisovat zákroky. Prosím zapisujte je. Příklad jak správně zapsat zákroky je k vidění zde.

Generování seznamu kontaktů

V sekci kontakty je po přihlášení týmu v záhlaví tabulky kontaktů konkrétní ligy ikonka outlooku (outlook). Když na ní kliknete, vygeneruje se seznam aktuálních kontaktů na všechny týmy v dané lize, resp. na jejich kontaktní osoby. Třeba se vám to bude někdy hodit.

Abychom to shrnuli:

 • Přihlásím se týmovým heslem
 • V levém menu vyberu kontakty
 • Ve vodorovném menu vyberu ligu, pro kterou chci kontakty vygenerovat
 • V záhlaví tabulky kontaktů kliknu na ikonku outlooku
Nastavení kapitána a brankářů týmu

V soupisce týmu si můžete nastavit kapitána a brankáře v týmu. Při následném tisku zápisu pak budou brankáři a kapitán označeni a bude předvyplněno pole kapitána vedle podpisu.

Skrývání hráčů při tisku zápisu

Po přihlášení týmu máte v sekci "Soupiska" možnost nastavit, kteří hráči z vaší soupisky budou na vytisknutých zápisech.

 • Tisknout - hráč se vytiskne na zápis
 • Netisknout - hráč se na zápis nevytiskne
RSS kanál výsledků zápasů

RSS

Aktuální pravidla českého lakrosu

Po nějaké době máme opět k dispozici aktuální verzi pravidel českého lakrosu. Za pomoc při zkompletování aktuální verze patří dík zejména Buratinovi a Bödovi z BAXu.