Oficiální stránky SALH

Zprávy

Sezóna: 
ZprávyVývěska SALHZ akcíRozpisVýsledkyStatistikyRozhodčíDokumentyChci začít hrátRočenkyKontakty
Přihlášení týmuVyhlášení sezóny 2017/2018

Výkonný výbor tě zve na slavnostní vyhlášení sezóny 2017/2018. Vyhlášení letos proběhne ve čtvrtek 28.6.2018 v Baru Rock&Pop. Adresa je Ondříčkova 503/29, Praha - Žižkov.

Začátek ve 19:00, těsně před samotnou veselicí proběhne mimořádný Kongres (viz. Make 1PLL Great Again). Prosíme, aby všechny týmy pražských lig vyslali své zástupce nebo delegovali svůj hlas, ať jsme usnášeníschopní !!!

Program:

 • 19:00 - Mimoradny Kongres
 • 20:00 - Vyhlaseni
 • 20:30 - Koncert
 • 22:00 - Konec koncertu a oslavy

Těšíme se na vás!

Make 1PLL Great Again!

Výkonný výbor SALHu reaguje na počet týmů v pražských ligách a navrhuje pár variant, co se s tím dá dělat, aby se nám hrálo co nejlíp. A připomínáme, že je tu hřiště na Pankráci, kde můžete hrát.

Celá dokument je zde, nebo na Facebooku. Text najdete i na Baxpartě.

Otvíráme tímto veřejnou konzultaci. Diskutovat můžete na Baxpartě nebo lépe na Facebooku SALHu (https://www.facebook.com/groups/1210956458939544/). Následně VV připraví návrh, o kterém nechá hlasovat na mimořádném Kongresu těsně před vyhlášením, tj. 28. června 2018. Předpokládáme rychlý proces, abychom se mohli věnovat oslavám konce ligy.

Soutěžní řád DLL

V sekci Dokumenty jsme vyvěsili oficiální Soutěžní řád Dětské lakrosové ligy !!!

Výroční turnaj Kurekari

Tým Kurekari slaví 10 let své existence, proto Tě zve na výroční turnaj. Koná se 9.-10.6.2018 na fotbalovém hřišti v Domoušicích. Pokyny k přihlášení a všechny potřebné informace najdeš v Pozvánce.

MCR 2018

 Mistrovství letos proběhne 23.-24.6. v Holesove. 

Rozpis bude vytvoren zhruba tyden před turnajem.

Prosim o kapitany Všech tymu z 1. PLL + 1.MLL a 1.ZZL aby mi napsaly kratky e-mail, pripadne zpravu zda s ucasti na MCR pocitaji ci nikoli. muj mail je matyasjurkovic@gmail.com

vsem předem dekuji

Matyas

 

Rozpis na jaro

Právě jsme nahráli rozpis na jarní část sezóny !!!

Vysledky MCR 2017

 Vysledky Mistrovstvi republiky v Ceskem lakrosu:

 

Muzi - tymy

1. Sabres A

2. Iktocante

3. Bru.TAL

4. Kurekari

5. Cyklon

6. Highlander Zabreh

7. Trilobit Omega

8. Fabiani

 

Muzi - strelci

1.  Kamil Trhlik

2. Pavel Paseka

3. Josef Backora, Josef Bolom a Roman Cech

Muzi - nahravaci

1. Kamil Trhlik

2. Petr Nemcik

3. Filip Kral

Muzi - kanada

1. Kamil Trhlik

2. Pavel Paseka

3. Josef Backora

Muzi - brankari

1. Jan Tuma

2. Frantisek Nosek

3. Kamil Praum

 

Zeny - Tymy

1. Fabianky

2. Cinzano

3. Tysunky

4. Paka

zeny -strelkyne

1. Olina Zykova

2. Eva Mezihorakova

3. Pavla Grundlerova

Zeny - nahravacky

1. Nikola Stankova

2.-3. Tereza Zikanova a Aneta Benesova

Zeny - kanada

1. Nikola Stankova

2. Tereza Zikanova

3. Eva Mezihorakova

Zeny - Brankarky

1. Lucie Vaclavikova

2. Petra Babicova

3. Petra Haberzettlova

vyhlášení sezóny 2016/2017

Slavnostní vyhlášení sezóny 2016/2017 letos proběhne ve čtvrtek 29.6. ve Vinohradskem pivovaru. Adresa je Korunní 2506/106. Začátek v 19:00. Těšíme se na vás!

Postupy a sestupy

Zaznamenali jsme dotazy, jak to teď bude s postupy a sestupy mezi 1.PLL a 2.PLL vzhledem k vyloučení Lily. Naštěstí na tuto situaci pamatuje soutěžní řád, konkrétně odstavec 13:

Pokud bylo družstvo z ligové soutěže vyloučeno (např. 3 kontumace apod. ), hledí se na něj jako na družstvo, které se umístilo na místě posledním. Pokud bylo vyloučeno v I. PLL více jak jedno družstvo, nahradí jej družstvo z II. PLL bez baráže do potřebného počtu, podle pořadí jak se umístila v soutěži.

Jen ještě připomínáme, že prvním vyzyvatelem a pořadatelem barážového utkání je tým 2.PLL a že termíny všech tří utkání je třeba oznámit nejpozději 1. týden po termínu, do kterého musí být odehrány obě soutěže, tedy do 25.6.2017.

Rozhodnuti Vykoneho vyboru ve veci vyrazeni tymu Lily z 1.PLL

Tym Lily je po trech kontumacich vyrazen z 1. PLL. Vsechny odehrane zapasy podzimni casti ligy jsou uznany jako odehrane a platne v celem rozsahu vcetne individualniho hodnoceni hracu.

V ramci zachovani fairovosti hodnoceni hracu, bude tymu Cyklon uznan odehrany zapas z jarni casti souteze, nikoli z podzimni.

Vsechny ostatni zapasy budou kontumovany.

Seminář rozhodčích

Milé lakrosačky a milí lakrosáci,

přípravy na seminář rozhodčích jsou u konce a již pro vás máme stanovené termíny školení. Jedná se o neděli 26.2. a středu 1.3. 2017. Kdo bude mít zájem o účast na semináři rozhodčích, nechť se zapíše na jeden z termínů zde: http://doodle.com/poll/mkqewfyzaq5bt3wa

Deadline pro zápis je 1.2.2017. Poté se aplikace uzavře a na základě počtu přihlášených vybereme reprezentativní prostory pro školení.

Nyní informace k samotnému průběhu školení:

Hlavní školitel: Adis
Pomocní školitelé: Buratino, Eddie

Program:

 1. Registrace
 2. Teoretický výklad (náležitosti hřiště, pohyb rozhodčích na hřišti, gestikulace, game management (komunikace mezi rozhodčími a hráči)
 3. Rozbor videosituací – viz ukázková videa
 4. Sporné body výkladu pravidel
 5. Test

Všichni rozhodčí s novým atestem obdrží jednotný rozhodcovský dres a píšťalku.

Ukázku materiálů pro rozbor videosituací naleznete zde: https://ulozto.cz/!If7x1trYEdG7/upoutavka-seminar-mov

Kdo má jakékoli dotazy týkající se herních situací, pravidel či jejich výkladu, nechť nám je napíše. Na školení se k nim pak můžeme vyjádřit a rozebrat je. Pokud bude otázek a poznámek více, vytvoříme pro ně samostatný blok v programu.

Těším se na viděnou,

Ziki, Adis, Buration, Eddie, Janča.

Nové registrační kartičky

Jsou k dispozici nové registrační kartičky. Najdete je v sekci Dokumenty - Formuláře. Jestli budete registrační kartičku tisknout, použijte tento nový formát a ne vaši verzi, co máte několik let uloženou doma v počítači...

Pár změn do začátku

Jak již bylo avizováno, letos došlo k pár změnám ve vrcholovém vedení SALHu. Jednak se svých funkcí vzdali Zak se Štěpisem, jednak došlo k přesunu pár lidí v rámci RRK a ČDK. Takže teď je to tak:

 • Předsedou SALHu se stal Matyáš Jurkovič
 • Vedoucím pražských lig se stal Marek Křivánek (Danko)
 • Tajemníkem zůstává Eddie
 • Pokladnicí se stala Bára Kašíková (Vosa)
 • Martin Neumann zůstává nadále členem vedení

V Rozhodčí a revizní komisi jsou Zak, Štěpis a Ziki, v České disciplinární komisi jsou Vladek, Guma a Verča.

Novinkou je rovněž založení nového mailu (zapisy@ceskylakros.cz), kam se mají posílat nascanované zápisy z pražských ligových zápisů.

Všechny kontakty jsou již opravené v sekci Kontakty.

Pojištění

Občas se na nás nekdo obrátí s dotazem, jestli jsme jakožto členové SK SALH pojištěni a jak postupovat v případě zranění. Odpověď nyní naleznete v sekci Dokumenty úplně dole.

Statistiky

Calimero dostal nápad. Rád by prý viděl v týmových statistikách úspěšnost střelby týmu. Jelikož máme k dispozici toliko počet střel na branku ale ne už střel mimo branku, je vypovídající hodnota této statistiky poněkud sporná. Vlastně se jedná o údaj kolik procent střel na branku skončilo gólem. Nebo také 100 - úspěšnost_soupeřova_brankáře (resp. brankářů).

Každopádně je tento údaj nyní k dispozici. Na týmové statistiky se můžete dostat přes Výsledky kliknutím na název týmu,

Odměny rozhodčím + lepší statistiky
 • aktualizovali jsme sekci odměny rozhodčím, můžete se kochat jak historií tak průběžně kontrolovat stav pískání ve vašem týmu v průběhu sezóny
 • v individuálních statistikách jsou klikací jména hráčů
 • trochu jsme upravili HTML demo k našemu API, mělo by to být kapku rychlejší
API k výsledkovému servisu Českého lakrosu

Máte své stránky a chcete do nich integrovat výsledky z webu českého lakrosu? Chcete se podívat na výsledky, ale rozčiluje vás web českého lakrosu? Vadí vám červená barva? Chcete se podívat na způsob jakým se v současné době dělají web-services? Pokud jste si odpověděli alespoň jednou ANO, možná se vám zalíbí nová sekce "REST API českého lakrosu" v sekci dokumenty úplně dole.

Nový zápis

Máme k dospozici nový zápis, který umožňuje zapisovat zákroky. Prosím zapisujte je. Příklad jak správně zapsat zákroky je k vidění zde.

Generování seznamu kontaktů

V sekci kontakty je po přihlášení týmu v záhlaví tabulky kontaktů konkrétní ligy ikonka outlooku (outlook). Když na ní kliknete, vygeneruje se seznam aktuálních kontaktů na všechny týmy v dané lize, resp. na jejich kontaktní osoby. Třeba se vám to bude někdy hodit.

Abychom to shrnuli:

 • Přihlásím se týmovým heslem
 • V levém menu vyberu kontakty
 • Ve vodorovném menu vyberu ligu, pro kterou chci kontakty vygenerovat
 • V záhlaví tabulky kontaktů kliknu na ikonku outlooku
Nastavení kapitána a brankářů týmu

V soupisce týmu si můžete nastavit kapitána a brankáře v týmu. Při následném tisku zápisu pak budou brankáři a kapitán označeni a bude předvyplněno pole kapitána vedle podpisu.

Skrývání hráčů při tisku zápisu

Po přihlášení týmu máte v sekci "Soupiska" možnost nastavit, kteří hráči z vaší soupisky budou na vytisknutých zápisech.

 • Tisknout - hráč se vytiskne na zápis
 • Netisknout - hráč se na zápis nevytiskne
RSS kanál výsledků zápasů

RSS

Aktuální pravidla českého lakrosu

Po nějaké době máme opět k dispozici aktuální verzi pravidel českého lakrosu. Za pomoc při zkompletování aktuální verze patří dík zejména Buratinovi a Bödovi z BAXu.