Oficiální stránky SALH

Vývěska SALH

Sezóna: 
ZprávyVývěska SALHZ akcíKalendářRozpisVýsledkyStatistikyRozhodčíDokumentyVideaChci začít hrátRočenkyKontakty
Přihlášení týmuZprávy a oznámení VV, ČDK a RRK
První jednání ČDK v sezóně 2019/2020

Proběhlo první jednání české disciplinární komise:

  1. Předsedou komise byl zvolen Vladimír Bezděk
  2. Komise jednala o disciplinárním přestupku v zápase Šedý vlk – Bobři (rozh. BAX), kde dva hráči družstva Bobři hráli bez ochranné přílby, přestože jim to platný herní řád přikazuje.
  3. Komise si vyžádala vyjádření všech zúčastněných

Komise po projednání rozhodla jednomyslně takto:

Herní řád zcela jednoznačně určuje, kdo musí v soutěži hrát s ochrannou přílbou, případně s ochranou očí, jsou označeni na soupisce a v tomto ohledu nemohou být žádné nejasnosti.

Dva hráči Bobrů byli před zápasem na tuto skutečnost upozorněni a úmyslně tuto povinnost nedodrželi. Dotaz vznešený směrem k soupeři - zda jim toto jednání nevadí - je zcela irelevantní a z našeho pohledu dokonce nevhodný, protože svým způsobem přenáší odpovědnost na soupeřův tým.

Rozhodčí pochybili, že, buďto úmyslně nebo z nevědomosti, umožnili těmto dvěma hráčům pokračovat v zápase a neudělili jim ihned trest ve hře.

Situace by se dala s jistou dávkou benevolence pochopit, kdyby hráčů Bobrů bylo tak málo, že by se utkání neuskutečnilo. To ale nebyl tento případ.

Z toho důvodu ČDK rozhodla udělit družstvu Bobrů pokutu ve výši 100,- Kč za jedno provinění. Tedy v součtu 200,- Kč. Dvěma rozhodčím v poli z týmu Bax nebude vyplacena odměna za pískání. Zapisovatel se trestat nebude. V případě dalšího podobného provinění budou tresty tvrdší.

Změny do jarní části ligy

Během zimní pauzy připravil VV, RRK a ČKD pár změn. S okamžitou platností vydáváme nový Soutěžní řád pro sezónu 2015 / 2016. S platností od 10. kola 1.PLL a 8. kola 2.PLL a 1.ZZLL vydáváme Pravidla českého lakrosu a Knihu příkladů k Pravidlům českého lakrosu. Tydo dokumenty jsou v sekci Dokumenty.

Schůze Výkonného výboru

Dne 21.10.2015 proběhla první schůze nového VV. Probíraly se hlavně úpravy Soutěžního řádu pro sezónu 2015 / 2016, Zimní turnaj a fungování webu. Realizace jednotlivých bodů právě probíhá, výsledky budou zveřejněny zde.